Книгоманія - це справжнє книжкове свято для дітей

Книгоманія - це справжнє книжкове свято для дітей

За роки проведення у "Книгоманії" взяли участь понад 1 мільйон дітей. Ми зібрали найяскравіші спогади про подорож до Львова та книжкові пригоди.

Моє життя кардинально змінилося після участі у конкурсі та подорожі у Львів. Я знайшов дуже багато друзів з усієї України. У нас з ними є багато спільного, тому що усі ми – найкращі читачі України і усі ми полюбляємо читати. Я розповів про цей конкурс своїм однокласникам. Усі були в захваті. Вони зрозуміли, що це – найкраща нагорода. Що це – змога культурно розважитись, поспілкуватися зі своїми однолітками з усієї України, здобути багато нових друзів і просто дуже гарно провести час.                                                                                                                                          Максим Ященко , м. Донецьк

Я пишаюсь тим, що я книгоман, що я можу читати книги. Адже з ними так цікаво! Вони допомагають мені у навчанні, пробуджують мою мрію...Я не шкодую, що взяла участь у конкурсі «Найкращий читач України». Оскільки я читаю часто і багато, я з гордістю кажу, що я книгоман. Намагаюся прищепити любов до книжок і своїм ровесникам. Вольфганг Гете казав: «Царство книжок дійсно може бути морем».                                                          Ліза Накамець,  с. Розничі, Волинська область

Саме завдяки читанню мені пощастило стати переможцем Всеукраїнського конкурсу «Книгоманія». А нагородою за це була поїздка у Львів на Фестиваль дитячого читання «Книгоманія». Для нас, дітей-переможців з усіх областей України, це були чудові дні насичені екскурсіями по древньому місті Лева, зустрічі зі школярами, конкурси, вікторини, різні розваги. Незабутні знайомства, зустрічі, спілкування із дітьми різних регіонів України, екскурсії – все залишиться у моїх спогадах назавжди. Я вперше у своєму житті отримав Почесний диплом Фестивалю дитячого читання „Книгоманія”. Я щиро вдячний завідуючій дитячої бібліотеки Максимчак Л. Б. та Дюг С. О., які зуміли прищепити мені любов та інтерес до читання. А до своїх ровесників хочу звернутися словами Паустовського: „Читайте! Нехай у вашому житті не буде жодного дня, коли б ви не прочитали хоча б сторінки з нової книги”.

Тарас Кальба, м. Підгайці, Тернопільська область

Я брала участь у конкурсі найкращих читачів «Книгоманія». Хочу Вам і усім, хто організовував цей конкурс, сказати велике дякую. Я навіть не можу передати, як мені це все сподобалося.

Коли я розповіла своїм друзям дома, що бачила як народжується книжка, то вони просто не мали що сказати. Сподіваюся, що мені вдасться перемогти у конкурсі і наступного року. Саме у Львові збулася моя мрія, я розмовляла, спілкувалася з письменницею, яка мені так подобається – Іреною Карпою.

Якби не Ви, то не лише я, а й багато інших дітей з інших областей не мали змоги так гарно відпочити і отримати так багато позитивної енергії.

Я впевнена, що ніхто не забуде наші чудові вечори, коли до нас приходили пластуни і ми всі разом грали ігри, співали та просто веселились. Знайшовши нових друзів, з якими переписуюсь, я не лише пізнала багато нового, а й дізналась, що таке дружба і нове знайомство.

Таня Кондратюк, Хмельницька область

Дуже вдячні за організацію такого конкурсу, адже діти дуже чекають його, і кожен сподівається потрапити до Львова і зустрітися з такими ж «книгоманами». Щиро вдячні і сподіваємося надалі співпрацювати. Діти у захваті, а це головне.
 Палій Тетяна Андріївна, Одеська область

Проведення конкурсу дало можливість громадськості повернутися обличчям до проблеми читання сучасних дітей та підлітків, а юним користувачам бібліотек – перечитати свої улюблені твори та познайомитися з новими кращими зразками української та світової літератури для дітей, проявити свої знання рідної мови та вміння вдумливо читати; сприяло розвитку пам’яті та формуванню навичок самостійної роботи з книгою

Таїсія Сергіївна Манжула,
директор Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей 

Дозвольте висловити слова щирої вдячності керівництву, всім членам громадської організації «Форум видавців» та партнерам за ту добру справу, яку ви робите. Ми, бібліотекарі, вже не перший рік переконуємося в тому, що організація таких конкурсів стимулює наших юних читачів до читання. З року в рік організований вами конкурс стає у нас на Приоріллі все популярнішим, інтерес до нього зростає. То ж зичимо вам і надалі не полишати цієї потрібної для всіх нас справи – виховання молодого покоління українців.

Колектив Царичанської районної
бібліотеки для дітей Дніпровської області

У минулому році по каналу TRAVEL транслювали передачу про Львів. Я з захопленням її подивилась, там були показані різні пам’ятки архітектури, від різноманітності соборів голова йшла обертом, я хотіла опинитись в саме тому місці, де був оператор. Проходили дні, місяці, а я жила мрією. І ось в цьому році у нас в школі відбувся конкурс «Найкращий читач», де, як я дізналася, найголовніший приз – поїздка до Львова на фестиваль «Книгоманія». Чудово! Я загорілася, я ж дуже хотіла побачити це прекрасне місто. Я щаслива, що мій друг, книга, допоміг у здійсненні моєї заповітної мрії. Районний етап, обласний – я не могла дочекатися від’їзду.

І от я стою травневого ранку на Львівському вокзалі в очікуванні таких самих книго любителів. Нас чудово зустріли, розселили по кімнатах. Особливо я не могла дочекатись, коли зможу побачити прекрасні, старовинні львівські вулички, знамениті бруківки, відвідати цікаві місця, щоб потім переповідати друзям і ділитися враженнями.

І от нас привітно зустрів прекрасний, відомий у всій Україні, Львівський Палац Мистецтв. До нього ми крокували центральною вулицею в оточенні казкових героїв. Це не-за-бут-ньо! Привітні люди на вулиці махали нам, вітаючи. В палаці були виставки книжкових видавництв, багато було відомих і знайомих, але, на жаль, були й такі, про які я не чула. Але я обов’язково виправлюсь!!! Я познайомилась з відомими письменниками Іаном Вайброу, Галиною Шулим, Мар’яною Савкою, Зіркою Мензатюк. Я відчувала себе найщасливішою від усіх, адже не кожен може похвалитись таким знайомством.

Особливо мене вразив квест. Це – надзвичайна річ. Мені він нагадав гру «Великі перегони», наша команда була дуже активною, і ми зайняли перше місце!!! Я дуже зраділа за дівчинку, яка виграла планшет, але моєю метою був не цей пристрій, а сама подія!

Суботнього вечора у нас був мозковий штурм, де учасники команд вигадували рекламні штуки, щоб заохотити дітей до читання. Було безліч цікавих ідей. І коли б у мене була можливість їх реалізувати, пару ідейок я взяла б.

Взагалі, Львів у моїй пам’яті назавжди, це прекрасне місто, цю подорож я не забуду ніколи. Я дуже вдячна Форуму Видавців, що вони проводять таку прекрасну справу.

Бажаю всього найкращого!

Діана Нечитайло, Житомирська область

Я брала участь у фестивалі дитячого читання «Книгоманія». Мені дуже сподобались майстер-класи «Чорноморська скринька», «Метелики», «Прикраси з пластику», «Фотошедевр своїми руками». Побувавши на презентації книг про Вовчика, отримала багато вражень. Мене зацікавило виготовлення з пластикових пляшок різних цікавих речей. На танцювальній вечірці-майстер-класі охоче навчилась танцювати сальсу. Надзвичайно сподобався мені літературний квест. Він приніс багато вражень та нових знайомств. Разом з новими друзями я впевнено йшла до перемоги. Зацікавило і вигадування ідей для рекламних кампаній, щоб заохотити людей читати. Адже читати – це пізнавати світ. «Книга в новий та дуже цікавий світ». Обідали ми у чудовому ресторані «Дім Легенд», який приніс багато вражень від смачних страв та дуже надзвичайного інтер’єру. Супровід Марії Романівни мені дуже сподобався. Все мені дуже сподобалось.

Оксана Комар,
Івано-Франківська область

Пробувши на фестивалі три дні, я впевнено можу сказати, що мені на ньому сподобалось. Ми жили в гарних кімнатах, в нас була дуже гарна розважальна програма та були гарні друзі.

Завдяки фестивалю я побачила багато нового, цікавого, познайомилась з однолітками та знайшла друзів. Обідали ми в Домі Легенд. Це мені дуже сподобалось. Чудово, чудово і ще раз чудово все було. Ще мені сподобався квест та гра «Збирай слонів». Я дуже вдячна організаторам та спонсорам за чудовий фестиваль.

Юлія Дереш, Хмельницька область

Це дуже гарне свято. Це фестиваль фестивалів серед усіх, які я бачив та про які чув. Чудовий відпочинок, прекрасні розваги та найчудовіші конкурси, різноманітні ігри та нагородження, унікальний квест – ось чим запам’яталась мені «Книгоманія».

Я мав за ціль потрапити на цей фестиваль і моя мрія збулася. Збулася – і я не пошкодував.

Роман Крук, Рівненська область

Мені дуже сподобався дитячий фестиваль у Львові. Тому, оскільки я тут вперше, вражень не те, що багато – їх МОРЕ. Львів – прекрасне, чудове місто з дуже гарною архітектурою, тому це добре, що організатори фестивалю проводять його тут. Особливо мені сподобались виставки та майстер-класи, а також те, що видавництва були присутні тут. Я поспілкувалася з Іаном Вайброу, автором книг про Маленького Вовчика. Також Компанія «Кока-Кола» надала нам величезну кількість безкоштовної (!) коли. Це добре, бо я, мабуть, й за рік її стільки не випиваю ☺ І взагалі, програма була спланована дуже добре. Ми встигли роздивитись усе у Палаці Мистецтв. Що ж, в кінці хочу сказати – ура! Поїздка вдалася!

Дякую усім, хто старався для нас, дітей.

P.S.: а квест був класний, особливо перемога!

Марія Маймескул, Миколаївська область

Мені дуже сподобався фестиваль. Було дуже багато цікавих майстер-класів. Також я купила і отримала в подарунок багато цікавих книжок. Літературний квест від «Кока-Кола» сподобався, мабуть, найбільше. Нашій команді було не важливо, яке місце ми займемо. Ми просто хотіли повеселитись і дізнатись більше про Львів. Також я знайшла тут багато друзів. Якщо буде можливість, я хочу в наступному році приїхати сюди, але вже, звичайно, не переможцем Книгоманії, а просто учасником Фестивалю.

Юлія Євсюкова, Дніпровська область

Мені дуже сподобалось у Львові. Це дуже гарно, що в Україні є такі місця і люди, що організовують подібні свята. Величезна шана Олександрі Коваль, «Кока-Колі» та іншим спонсорам та організаторам за цей фестиваль. Побільше було б в Україні таких меценатів. Отже, я задоволений своєю поїздкою до Львова, як кажуть, усі труди колись будуть нагороджені. До побачення!

Павло Прохоров, Херсонська область

Форум «Книгоманія» – особливий форум. Йому вже сім років, кожного року він збирає всіх читачів України. Ось і ми – найкращі читачі всієї України приїхали на Всеукраїнський форум. Ми жадали нових знайомств, і це оправдало всі наші сподівання.

Я хотіла б подякувати всім волонтерам, організаторам за надану можливість нових знайомств та нових емоцій.

Всі ігри, проведені на фестивалі, дуже цікаві, особливо квест від офіційного спонсору форуму компанії «Кока-Кола». Я вважаю, що він зблизив всіх учасників команд настільки, що ми стали однією великою сім’єю. Також, звичайно, всі раділи цікавим подарункам та конкурсам.

Дякую за весь проведений недарма час! Було дуже цікаво, пізнавально, весело та круто!

Вікторія Нікітенко, Полтавська область