Символы и общество. Интерпретативная социология

  • Автор: Э. Халас
  • Видавництво: Гуманітарний центр
  • Рік видання: 2021
  • Мова видання: Російська мова
  • Кількість сторінок: 296

Анотація

В умовах сучасного суспільства символи, хоча і втратили свою колишню явність, продовжують відігравати вагому роль, причому набагато більш потужну. В інформаційному потоці, який щодня буквально поглинає людину, йому потрібен спосіб упорядкувати дані і спростити їх для свого сприйняття. І символи як не можна краще виконують цю функцію. Проблема лише в їх многоголосости — ніколи неможливо знайти єдину інтерпретацію, яка буде прийнятна для всіх. Так і починаються символічні бої за перевагу чиєюсь інтерпретації, коли суспільство і культура стають полем бою, а символи — ефективною зброєю. Особливо помітно це стає на політичній арені. Аналізуючи ідеї Альфреда Шюца, П'єра Бурдьє, Ірвінга Гофмана, політичний феномен «Солідарності» в Польщі і т. д., автор переконливо доводить влада символів у сучасному суспільстві та їх взаємозалежність: символи створюються суспільством і в свою чергу формують суспільство.

Книга, насамперед, буде цікава соціологам, а також антропологам, соціальним психологам, політологам, дослідникам соціальних комунікацій, а також усім, хто захоплюється темою генези та функцій символізму в соціальному житті.

Про видавництво «Гуманітарний центр»

Видавництво “Гуманітарний Центр” спеціалізується на виданні академічної літератури з психології, соціології, політиці, філософії, культурі, лінгвістиці, менеджменту, історії, театру, консультування, медіа комунікації, економіці, природничих наук.
Символы и общество. Интерпретативная социология