Блакитний птах

  • Автор: Моріс Метерлінк
  • Видавництво: Кондор
  • Рік видання: 2020
  • Мова видання: Українська мова
  • Кількість сторінок: 188

Анотація

Моріс Метерлінк — всесвітньо відомий бельгійський драматург, поет, есеїст, який отримав у 1911 р. Нобелівську премію «за багатогранну літературну діяльність, особливо за драматичні добутки, відзначені багатством уяви й поетичною фантазією».

«Блакитний Птах» — феєрія-казка, що втілила в собі філософію мрії. Можна навіть сказати, що ця драматична притча — утопія й пророцтво одночасно, символістський зліпок і відлуння «Божественної комедії» Данте. Тому що, подібно великому флорентійцю, Метерлінк проводить своїх героїв і через Царство Мертвих, і через Країну Блаженств, через Минуле, Сьогодення й Майбутнє. Разом з тим, в ожилих антропоморфних стихіях — Вогні, Воді, Світлі, Ночі (Темряви), Часу, — проступають архаїчні риси язичницьких Божеств, а в тваринах, рослинах і речах — відблиски Прадавніх тотемів. Філософія помножена на Фантазію обернулася ефектом надзвичайної виразності й краси.

Про видавництво «Кондор»

Додрукарська підготовка та розповсюдження художньої літератури, підручників, навчальних посібників тощо, комплектування бібліотек. Найкраща якість, широкий асортимент, оптимальні ціни, індивідуальний підхід. Співпраця з авторами та книгорозповсюджувачами.
Блакитний птах